1. 1
  دوره های عمومی :

  دوره های عمومی زبان انگلیسی شامل 18 ترم می باشد که طول دوره هر ترم  01car.ir-Nascar-class

  شش هفته می باشد که به صورت کلاس های سه جلسه یک و نیم ساعته در هفته تشکیل می گردد.

   

   

  • مرکز زبان های خارجی دانشگاه ارومیه بطور کلی در طول یک سال هفت ترم برگزار

  می کند که به احتساب این موضوع کل دوره زبان انگلیسی طی دو سال و نیم به اتمام می رسد.

  کتاب هایی که برای دوره عمومی زبان انگلیسی تدریس می شوند شامل کتابهای :

  1111111111

  به همراه سری کتاب های :

  vvvvvvvvv

  داوطلبان پس از اتمام ترم 9 مجاز به شرکت در آزمون EXIT 1 و در صورت قبولی دریافت مدرک INTERMEDIATE

  از دانشگاه ارومیه و پس از اتمام ترم 18 مجاز به شرکت در آزمون ADVANCE و دریافت مدرک ADVANCE  از دانشگاه ارومیه خواهد بود.

   

 1. 1
  دوره های تخصصی :

  دوره های خاص آمادگی برای آزمون های IELTS , TOEFL, MSRT , YDS , GRE  و کارگاه تخصصی آموزشی مکالمه زبان انگلیسی (speaking workshop)  می باشد.

  * حد اقل سطح داوطلبان برای شرکت در دوره های TOEFL و IELTS
  Pre-Intermediate می باشد.

دوره های تخصصی :

ردیف نام دوره تعداد جلسات دوره مدت زمان هر جلسه
1 TOEFL 50 جلسه 1:30ساعت
2 IELTS 50 جلسه 1:30ساعت
3 MSRT 33 جلسه 2:00 ساعت
4 YDS 30جلسه 1:30ساعت
5 GRE 17 جلسه 1:30ساعت
6 speaking workshop 6 هفته (فقط روزهای جمعه) 5:00 ساعت
 1. TOEFL

  تافل (به انگلیسی: TOEFL) که برگرفته از سرواژگان Test of English as a Foreign Language به معنای آزمون انگلیسی به عنوان زبان بیگانه است، آزمونی است که میزان توانایی افراد را در زمینهٔ برقراری ارتباط به زبان انگلیسی در سطح دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی می‌سنجد. این آزمون توسط موسسه ای‌تی‌اس(ETS) در دو نوع کاغذی و اینترنتی برگزار می‌شود و در بیش از نه هزار دانشگاه و موسسه از بیش از یکصدو سی کشور جهان مورد پذیرش قرار می‌گیرد. (ادامه)

 2. IELTS

  آیلتس (به انگلیسی: IELTS) که برگرفته از سرواژگان (International English Language Testing System) به معنای نظام بین‌المللی ارزش‌یابی زبان انگلیسی است، یکی از معتبرترین آزمون‌های  زبان انگلیسی حال حاضر است که در سراسر دنیا برگزار می‌شود. آیلتس در واقع آزمونی بریتانیایی بوده است و از این نظر در مقابل تافل، آزمون آمریکایی قرار می‌گیرد. این آزمون توسط دانشگاه کمبریج انگلستان،شورای فرهنگی بریتانیا و مرکز آیلتس استرالیا برگزار می‌شود .(ادامه)

 3. MSRT

  آزمون MSRT در واقع همان MCHE است که توسط اداره بورس و امور دانشجویان خارج وزارت علوم نام آن تغییر پیدا کرده است. اما تفاوتی در آزمون ایجاد نشده است و کلیه سرفصل ها مانند قبل در قالب چهار مهارت شنیداری، درک مطلب، لغت و ساختار مورد آزمایش قرار می گیرد. مدرک این آزمون تنها در داخل کشور اعتبار دارد.(ادامه)

   

 4. YDS

  آزمون YDS در خصوص زبان هاي انگليسي و ويژه مقاطع ليسانس به فوق ليسانس و فوق ليسانس به دكتري مي باشد. در مقاطع ليسانس به فوق ليسانس بعضی از دانشگاههاي تركيه كارنامه آزمون YDS براي رشته هاي مختلف اخذ مي نمايد. اما در مقاطع فوق ليسانس به دكتري برای تمامي دانشگاه هاي معتبر تركيه ، كارنامه آزمون YDS جهت ادامه تحصيل در تركيه الزامیست.

 5. GRE
   آزمون جی آر ای یا همان GRE مخفف عبارت Graduate Records Examination می‌باشد. هدف آن سنجش توانایی‌ها و معلومات فارغ التحصیلان می‌باشد. این آزمون معمولاً برای ورود به مقاطع تحصیلی بالاتر از کارشناسی مورد نیاز است. دانشگاه‌های آمریکایی و کانادایی معمولاً داشتن نمرهٔ بالا در این آزمون را یکی از شرایط پذیرش به مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا قرار می‌دهند. 

  محتوای آزمون

  این آزمون دارای 3 قسمت درک واژگان (verbal section)، ریاضیات (quantitative section)و قسمت نوشتاری تحلیلی (analytical writing section) می‌باشد. سؤالات مربوط به آزمون ریاضی شامل ۲ سری سؤال ۲۰ تایی است که در ۳۵ دقیقه باید پاسخ داده شود، نمره این بخش بین ۱۳۰-۱۷۰ محاسبه می‌شود. سوالات بخش درک واژگان شامل ۲ سری سؤال ۲۰ تایی است که باید در ۳۰ دقیقه پاسخ داده شود. نمره این بخش نیز بین ۱۳۰-۱۷۰ محاسبه می‌شود. قسمت نوشتاری تحلیلی شامل نوشتن ۲ انشا می باشد که هرکدام دارای ۳۰ دقیقه زمان است. نمره این بخش از ۶ محاسبه می‌شود.

   
   
   

آخرین خبرها