19b3a_gre-coa-1همان طور که از نام این آزمون مشخص می‌باشد، هدف آن سنجش توانایی‌ها و معلومات فارغ التحصیلان می‌باشد. دانشگاه‌های آمریکایی و کانادایی معمولاً داشتن نمره بالا در این آزمون را یکی از شرایط ادامه تحصیل قرار می‌دهند زیرا آنها معتقدند که دانشجویان علاوه بر یاد گرفتن مطالب علمی و تخصصی بایستی در زمینه سیاسی، قدرت استنتاج و درک متون عمومی دشوار را کسب کرده باشند. این آزمون در سالهای اخیر جزو مدارک مورد قبول جهت ورود به دانشگاه های ترکیه بوده و میتوان اشاره کرد برای دانشجویانی که به زبان ترکی تسلط ندارند و خواهان ورود به دانشگاه های انگلیسی زبان می باشند جایگزین مناسبی برای امتحان ورودی آزمون ALES در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا می باشد.

نوع آزمون و مفاد امتحانی :

آزمون شامل عمومی (GENERAL) و تخصصی (SUBJECT) می باشد که برای اکثریت شرکت در آزمون عمومی کافی بوده ولی برای رشته های تخصصی مانند فیزیک کوانتوم، فیزیک هسته ای و … شرکت در آزمون تخصصی الزامی می باشد. این آزمون دارای 3 قسمت درک زبانی (verbal section)، کمی (quantitative section) و قسمت تحلیلی (analytical writing section) می‌باشد. در قسمت زبانی معمولاً متضاد و مترادف کلمات دشوار پرسیده می‌شود و در واقع فقط بستگی به میزان لغات دانشجو توجه می‌کند. لغات پرسیده شده واقعا دشوار هستند و برای اکثر دانشجویان نا آشنا می باشند. در قسمت کمی سوالات ریاضی نسبتا ساده‌ای پرسیده می‌شود تا توانایی‌های ابتدایی فرد مورد سنجش قرار گیرد. قسمت تحلیلی هم در مورد تحلیل یک موضوع بحث بر انگیز می‌باشد و به صورت نوشتاری می‌باشد. یعنی از فرد خواسته می‌شود تا در مورد موضوع مشخصی متنی نوشته شود و تحلیلهای شخصی بیان گردد.

این آزمون در ایران صورت کتبی توسط سازمان سنجش و آموزش کشورایران معمولاً 3 بار در سال از مهر، آبان و بهمن ماه برگزار می گردد. بر اساس قانون موسسه ETS ، در هر کشوری که آزمون به صورت کامپیوتری (CBT) برگزار می گردد، برگزاری آزمون به شکل کتبی (PBT) امکان پذیر نیست. در ضمن آزمون Subject فقط به صورت PBT برگزار می گردد درحالیکه آزمون General هم به صورت PBT و هم به صورت CBT برگزار می شود. در ترکیه نیز آزمون GRE به صورت کامپیوتری (CBT) و معمولا هفته ای 2 روز برگزار می شود.

 145

post-2-0-16578000-1415895821

Untitled4

درباره تومر سنتر