زبان انگلیسی

آموزش زبان عمومی انگلیسی و مزایای آن

در گذشته کسی که خواندن یا نوشتن بلد نبود بی­سواد محسوب می­شد اما در دنیای امروز زبان انگلیسی یکی از ملاک­های سنجش سواد است. کافیست چرخی در اینترنت بزنید و متوجه اهمیت و ضرورت یادگیری زبان انگلیسی شوید. زبان رسمی در معتبرترین دانشگاه­های جهان انگلیسی است. جذاب­ترین فیلم­های هالیوود و پرفروش­ترین رمان­های سال به زبان انگلیسی منتشر می­شوند. بنابراین، برای موفقیت در تحصیل، کار، مهاجرت و زندگی زبان انگلیسی ضروری است. برای شروع مسیر شگفت­انگیز یادگیری زبان انگلیسی باید به نکات مهمی توجه کنید. در این مقاله قصد داریم به­ طور کامل در مورد انواع مختلف مدارک زبان انگلیسی، اهمیت، کاربردها و مزایای یادگیری زبان انگلیسی صحبت کنیم.  

اهمیت یادگیری زبان انگلیسی

در ابتدا شاید از خود بپرسید از میان زبان­های زنده جهان چرا باید زبان انگلیسی را یاد بگیرم؟ حدود ۲۰ درصد از جمعیت جهان (بیش از ۱ میلیارد نفر) انگلیسی صحبت می­کنند. بسیاری از کشورهای پیشرفته جهان از زبان انگلیسی به عنوان زبان آموزشی خود استفاده می­کنند. در کشورهایی مانند انگلیس، ایرلند، استرالیا، کانادا و آمریکا بیش از ۸۰ درصد افراد به انگلیسی صحبت می­کنند. واضح است برای مهاجرت و زندگی در این کشورها دانستن انگلیسی عمومی امری ضروری است. گسترش زبان انگلیسی فقط معطوف به قاره آمریکا و اروپا نمی­شود. هند، سنگاپور و فیلیپین از جمله کشورهای آسیایی هستند که به­ طور گسترده از زبان انگلیسی استفاده می­کنند. در ادامه اهمیت یادگیری زبان انگلیسی را از جهات مختلف بررسی خواهیم کرد.

انگلیسی به عنوان زبان بین­ المللی

همه جلسات مهم جهان مانند سازمان ملل به زبان انگلیسی برگزار می­شوند. وقتی اتفاق مهمی در سطح جهان رخ می­دهد، همه شبکه­های بین­المللی به زبان انگلیسی آن را پوشش می­دهند. همچنین، انگلیسی به عنوان زبان تجارت نیز شناخته می­شود. به ­طوری که همه شرکت­ها و آژانس­های تجاری بزرگ دنیا مترجمان انگلیسی حرفه­ای را به ­کار می­گیرند. بنابراین، اگر در حوزه بیزنس فعالیت می­کنید از اهمیت یادگیری زبان انگلیسی غافل نشوید.

انگلیسی به عنوان زبان اینترنت

معتبرترین و کامل­ترین اطلاعات در اینترنت به زبان انگلیسی منتشر می­شوند. درباره هر موضوعی که می‌خواهید بدانید، محتوای انگلیسی خوبی در سایت­های مختلف وجود دارد. درست است که بسیاری از این سایت­ها ترجمه می­شوند اما کیفیت ترجمه هرگز به پای متن اصلی نمی­رسد. با توجه به این که بسیاری از افراد از مترجم گوگل برای فهمیدن متن انگلیسی استفاده می­کنند. اما در صوت عدم وجود دانش کافی امکان برداشت­ اشتباه وجود دارد.

انگلیسی در سفر

یکی از مزایای یادگیری زبان انگلیسی سفر به سراسر جهان است. بسیاری از افراد توانایی مالی سفر به خارج از کشور را دارند اما به دلیل عدم تسلط به زبان انگلیسی این فرصت جذاب را از دست می­دهند. تجربه ارتباط مستقیم با افراد دیگر و شناخت فرهنگ، آداب و رسوم و طبیعت یکی از شگفت­ انگیزترین تجربیات هر انسانی است. کشورهای توریستی جهان در آسیا، اروپا و آفریقا از اهمیت این موضوع آگاه هستند و از زبان انگلیسی برای ارتباط با توریست­ها استفاده می­کنند. پس اهمیتی ندارد به جزیره­ای در آسیا سفر می­کنید یا کشوری در آفریقا  در هر صورت به زبان انگلیسی نیاز دارید. همچنین، در پروسه دریافت پاسپورت، ویزا و اقدامات فرودگاه زبان انگلیسی نقش اساسی دارد.

انگلیسی به عنوان زبان آکادمیک

رویای تحصیل در بهترین و معتبرترین دانشگاه­های جهان از طریق یادگیری زبان انگلیسی محقق می­شود. یکی از مدارک پذیرش در دانشگاه­های جهان مدرک زبان انگلیسی است. دانشگاه­های برتر جهان مانند هاروارد، استنفورد و کمبریج دوره­های آموزشی آنلاین رایگانی برگزار می­کنند که با تسلط به زبان انگلیسی می­توانید در این دوره­ها شرکت کنید و مدرک معتبر کسب کنید. از مهم­ترین مدارک زبان انگلیسی می­توان به آیلتس، تافل، دولینگو و PTE اشاره کرد. در یک بخش از این مقاله به­ طور کامل در مورد کشورهای انگلیسی زبان و مدارک لازم برای تحصیل در آنها صحبت خواهیم کرد.  

 

کشورهای انگلیسی زبان

برای شناخت هدف خود از مهاجرت و تعیین مسیرتان لازم است با کشورهای انگلیسی زبان آشنا شوید. در برخی از این کشورها انگلیسی به عنوان زبان مادری شناخته می­شود. عده­ای دیگر نیز به واسطه استعمار، جنگ و تجارت با زبان انگلیسی آشنا شده­اند. در ادامه، در مورد مهم­ترین کشورهای انگلیسی زبان جهان یعنی آمریکا، کانادا، انگلیس و استرالیا صحبت می­کنیم.

آمریکا

 ورود زبان انگلیسی به آمریکا به قرن ۱۷ میلادی برمی­گردد. پس از استعمار آمریکا توسط انگلیس افراد انگلیسی زبان زیادی پا به خاک آمریکا گذاشتند. از آنجایی که مهاجران آفریقایی، هندی و فرانسوی نیز به آمریکا آمدند؛ لهجه­های متفاوتی در آمریکا شکل گرفت. به همین علت، هر گروه مهاجران تلفظ خاصی دارند. امروزه نیز در ایالت­ها و شهرهای مختلف آمریکا مانند تگزاس، کالیفرنیا و نیویورک لهجه­های متفاوتی وجود دارد. برای مهاجرت به آمریکا و زندگی در این کشور علاوه بر دریافت مدرک تافل شناخت لهجه­های متفاوت ضروری است.

کانادا

حدود ۷۰ درصد از جمعیت کانادا از زبان انگلیسی برای ارتباط استفاده می­کنند. زبان اداری و رسمی ایالت‌های کانادا انگلیسی است. مردم این کشور به واسطه کشورگشایی­های انگلیس با این زبان آشنا شده­اند. برای پذیرش در دانشگاه­های کانادا کسب نمره بالا در آزمون آیلتس یا تافل ضروری است. حداقل نمره ۸۰ تافل و ۶.۵ آیلتس برای پذیرش در دانشگاه­های کانادا لازم است. برای پذیرش در برنامه­های مهاجرتی کانادا به نمره متفاوتی نیاز دارید. شما می‌‌توانید برای کسب اطلاعات دقیق به سایت اداره مهاجرت کانادا یا مجموعه تومر سنتر مراجعه کنید.

انگلیس

انگلیس تنها کشوری است که زبان انگلیسی زبان مادری آن است. زبان انگلیسی از ریشه زبان هند-اروپایی است که در کشور انگلیس گسترش یافت. پس از آن لغات و دستور زبان خاص و جداگانه­ای در آن به وجود آمد. زبان رسمی و اداری این کشور انگلیسی است و افراد زیادی برای تحصیل به این کشور مهاجرت می‌کنند. برای پذیرش در دانشگاه­های انگلستان باید مدرک آیلتس داشته باشید. اگر هدف شما از مهاجرت تحصیل نیست، به نوع دیگری از مدرک آیلتس نیاز دارد. انواع مختلف مدرک آیلتس شامل موارد زیر هست:

• آیلتس آکادمیک

• آیلتس جنرال

• آیلتس لایف اسکیلز

استرالیا

استرالیا یکی از کشورهای مهم انگلیسی زبان جهان است که مقصد بسیاری از مهاجران است. تسلط به زبان انگلیسی عمومی زندگی شما در استرالیا را راحت­تر می­کند. همچنین، موقعیت­های تحصیلی و شغلی بهتری را پیش روی شما قرار می­دهد. شما می­توانید به عنوان مدرس زبان انگلیسی در این کشور مشغول کار شوید. در کشورهایی مانند چین، مالزی، آلمان و سوئد نیز بازار کار آموزش زبان انگلیسی خوب است و مدرسین زیادی از سراسر جهان جذب می‌شود.

 

مزایای یادگیری زبان انگلیسی

زبان وسیله ارتباط ما با جهان پیرامون است. در هر کشوری که باشیم بدون یاد گرفتن زبان آن کشور نمی‌توانیم زندگی کنیم. همه ارتباطات کاری، خانوادگی و دوستانه ما به زبان گره خورده است. در میان زبان­های جهان زبان انگلیسی بیشترین تعداد سخنور را دارد. بد نیست بدانید، تعداد انگلیسی زبانان بیشتر از زبان‌های دیگر هست. در هنگام خرید از مغازه، رزرو هتل، رفتن به رستوران و موقعیت­های دیگر به زبان انگلیسی عمومی نیاز دارید. نقش پررنگ زبان عمومی انگلیسی باعث شده در موسسه تومر سنتر دوره‌های آموزش زبان انگلیسی مختلفی را برگزار کنیم. شما می­توانید برای اهداف آکادمیک، کاری یا جنرال از این دوره­ها استفاده کنید.

مهاجرت و تحصیل راحت­ تر

امکان مهاجرت یکی از مزایای یادگیری زبان انگلیسی است. وقتی به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید می‌توانید برای تحصیل در دانشگاه­های بهتری اقدام کنید. در پروسه مهاجرت نیز زبان انگلیسی به کمک شما می­آید. در مراحل ترجمه مدارک، مشاوره تحصیلی، مصاحبه، نگارش رزومه و انگیزه­نامه تسلط به زبان انگلیسی مهم است. بعد از مهاجرت نیز برای گذراندن زندگی باید از انگلیسی استفاده کنید. تصور کنید در هنگام رانندگی معنی جملات تابلوهای راهنمایی را نفهمید یا نام بخش­های مختلف بیمارستان را ندانید، قطعا دچار مشکلات بسیاری می­شوید.

لذت تماشای فیلم زبان اصلی

یکی از مزایای اصلی یادگیری زبان انگلیسی تماشای بهترین فیلم­ها و سریال­های جهان به زبان اصلی است. احساسات و جذابیت واقعی فیلم فقط از طریق دیالوگ­های اصلی منتقل می­شوند. در فیلم­ها اصطلاحات و لغات جنرالی وجود دارد که فقط از طریق یادگیری زبان عمومی انگلیسی متوجه آن می­شوید. همچنین، با تماشای فیلم­های آمریکایی و انگلیسی به­ طور دقیق متوجه تفاوت لهجه­ها می­شوید.

خواندن ادبیات کلاسیک

ادبیات غنی انگلیسی باعث شده افراد زیادی به آن علاقه­مند شوند. به­ طوری که آن را به ­عنوان رشته تحصیلی خود انتخاب کنند. رمان­های خواندنی بسیاری به زبان انگلیسی نوشته شده است که ترجمه آنها هرگز جایگزین متن اصلی نمی­شود. ادبیات کلاسیک انگلستان بخش مهمی از ادبیات جهان را تشکیل می‌دهد. ادبیات انگلیس آثار بی­نظیر زیادی دارد.

تجربه سفر به نقاط مختلف جهان

وقتی زبان انگلیسی را یاد بگیرید دری به ­سوی جهان به روی شما گشوده می­شود. شما می­توانید از آسیا تا آفریقا را زیر پا بگذارید و از دانش خود برای ارتباط با مردم استفاده کنید. علاوه بر این، وقتی تسلط کافی به زبان انگلیسی داشته باشید نیازی نیست هزینه زیادی را بابت دستمزد به مترجم بپردازید.

فرصت­ های کاری بین­ المللی

پیشرفت در کار یکی دیگر از مزایای یادگیری زبان انگلیسی است. با فراگیری زبان انگلیسی می­توانید جایگاه خود را در شرکت ارتقا دهید یا حتی بیزنس خود را در سطح جهان معرفی کنید. در هر شغل و حرفه­ای که باشید زبان انگلیسی زمینه پیشرفت و موفقیت شما را رقم خواهد زد. به ­عنوان مثال، می­توانید با شرکت­های بین­المللی قرارداد ببندید یا برای گسترش کسب و کار خود از بانک­های بین­المللی درخواست وام کنید.

راه­ های تقویت زبان عمومی

برای تقویت زبان عمومی خود می­توانید در دوره­ها و کلاس­های فری دیسکاشن (موضوع آزاد) شرکت کنید. در این جلسات افراد از اصطلاحات کوچه و بازاری (Slang) زیادی استفاده می­کنند که بر دانش شما می‌افزاید. همچنین، تماشای فیلم و سریال یکی از راه­های اصلی برای تقویت این مهارت است. همانطور که بسیاری از افراد معروف جهان با تماشای سریال­های آمریکایی مانند فرندز انگلیسی یاد گرفته­اند. گوش دادن روزانه به پادکست و یادداشت و مرور کلمات جدید یکی دیگر از روش­های ممکن است. برای اثرگذاری بهتر می­توانید از پادکست­هایی با موضوعات دلخواه خود شروع کنید. خواندن رمان یا کمیک (Comics ) نیز در این مسیر کمک بزرگی است.

 

نکاتی برای یادگیری بهتر زبان انگلیسی

برای یادگیری زبان انگلیسی ترفندها و نکات زیادی وجود دارد که بهره بردن از آنها فرآیند یادگیری شما را تسریع می­کند. به عنوان مثال، سن مناسب برای شروع یادگیری زبان انگلیسی نکته مهمی است که باید به آن توجه کنید. اگر می­خواهید فرزند شما زبان انگلیسی را به خوبی زبان مادری صحبت کند باید از سنین پایین مانند ۳ یا ۴ سالگی تحت آموزش قرار بگیرد. استفاده از پارتنر و مکالمه روزانه با او یکی از مواردی است که نقش پررنگی در یادگیری شما دارد. توجه کنید که پارتنر شما باید هم­ سطح یا یک سطح بالاتر از شما باشد. برای یادگیری عمیق لغات سعی کنید از تصویرسازی استفاده کنید و در زمان طلایی یادگیری خود لغات جدید را مرور کنید. سایر نکات مهم یادگیری زبان انگلیسی شامل موارد زیر می­شوند:

• استفاده از اپلیکیشن­های آموزشی

• آگاهی از سطح خود

• مرور روزانه

• استفاده از جعبه لایتنر

• قرار گرفتن در معرض زبان

جمع بندی

یادگیری زبان انگلیسی یکی از موضوعات گسترده جهان امروز است. با یادگیری زبان انگلیسی شما تبدیل به فرد جدیدی می­شوید که توانایی­ها و افکار جدیدی دارد. اگر قصد مهاجرت تحصیلی یا کاری دارید، اولین قدم یادگیری زبان انگلیسی است. اهمیت و مزایای یادگیری زبان انگلیسی فقط معطوف به تحصیل نمی­شود. با یادگیری زبان انگلیسی استقلال کامل دارید تا همه مسائل روزانه خود را در کشور مقصد حل کنید. در این مطلب سعی کردیم مهم­ترین نکاتی که باید درباره زبان انگلیسی و مسائل پیرامون آن بدانید را با شما در میان بگذاریم. برای آگاهی از دوره­های زبان عمومی انگلیسی و کلاس­های آمادگی آزمون­های آیلتس و تافل موسسه تومر سنتر می­توانید از شماره تماس­های موجود در سایت استفاده کنید.

جهت دریافت مشاوره از طریق بخش تماس با ما با کارشناسان تومرسنتر در ارتباط باشید.

نظرات :

ارسال دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست‌های جدید:
۱ اسفند ۱۴۰۲

تافل (TOEFL)

با ما همراه باشید تا تمام آنچه که درمورد تافل میخواهید بدانید را برایتان شرح دهیم: تافل چیست؟ تافل مخفف Test of English as a Foreign Language می باشد که یکی از مهمترین پیش نیازهای ادامه تحصیل در دانشگاه های خارجی است؛ اگر در آینده ای نزدیک قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را داشته باشید مطمئنا سوالات […]

ادامه مطلب
۱۶ بهمن ۱۴۰۲

زبان فرانسه

حتما شما هم شنیده­ اید که زبان فرانسه، رمانتیک ­ترین زبان دنیا و به عبارت بهتر، زبان عشق است. این زبان ساختارمند، سومین زبان رایج و پرمخاطب در دنیا، دومین زبانی است که در تمام قاره­ های جهان متکلم دارد. همچنین این زبان، یکی از زبان ­های پرکاربرد در سازمان­ های بین المللی مانند ناتو […]

ادامه مطلب